Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
autumn1.jpg

Oferta 2015/16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferta kształcenia dla gimnazjalistów

 1. Rekrutacja

 2. Dziesięć wskazówek dla gimnazjalistów wybierających kształcenie w technikum w zawodzie: technik usług fryzjerskich, technik handlowiec – DLACZEGO WARTO PODJĄĆ NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE

 1. Są to zawody najbardziej poszukiwane na runku pracy.

 2. Uczysz się zawodów szeroko profilowanych, umożliwiających zdobycie dwóch specjalizacji w trakcie kształcenia przez co wzrasta wartość Twoich kwalifikacji.

 3. Poznajesz dwa zawodowe języki obce: angielski, niemiecki.

 4. W obu zawodach zdobywasz wiedzę z zakresu marketingu i przedsiębiorczości, która daje Ci możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej.

 5. Uczą Cię profesjonaliści w zawodzie.

 6. Zdobywasz kwalifikacje zawodowe dające możliwość do pracy w zawodzie na terenie całej Europy.

 7. Masz dostęp do nowocześnie i profesjonalnie wyposażonych pracowni, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne.

 8. Masz możliwość korzystania z pracowni komputerowych, siłowni i dobrze wyposażonej biblioteki z pracownią multimedialną.

 9. Masz możliwość rozwijania swoich pasji sportowych i artystycznych biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych.

 10. Kończąc szkołę stajesz się osobą kreatywną, która potrafi sprostać niebanalnym, współczesnym wymaganiom.

ZAPAMIĘTAJ! ZAPRASZAMY!

 

 1. Dziesięć wskazówek dla gimnazjalistów wybierających kształcenie zawodowe – DLACZEGO WARTO PODJĄĆ NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE

 1. Wybierając zawód kierujesz się tym, co lubisz robić i co sprawia Ci przyjemność.

 2. Za praktykę przyuczającą do zawodu otrzymujesz wynagrodzenie.

 3. W ciągu trzech lat uzyskujesz dobre wykształcenie i rozwijasz swoje umiejętności zawodowe.

 4. Wiedzy praktycznej uczysz się u mistrzów zawodu.

 5. Nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy.

 6. Masz pierwszeństwo przy zatrudnieniu - odbyta praktyka zawodowa, więc pracodawca nie musi Cię szkolić.

 7. Pracując zawodowo możesz dalej kontynuować naukę w trybie zaocznym (matura – studia).

 8. Po ukończeniu otrzymujesz dyplom, który honorowany jest we wszystkich krajach europejskich.

 9. Praca w przyszłości powinna Tobie sprawiać przyjemność, bo będziesz robił to co lubisz.

 10. Mistrz w zawodzie to „książę” z fantazją, pasją o wszechstronnych umiejętnościach i wiedzy – ZAPAMIĘTAJ! ZAPRASZAMY!

 

 1. Informacje ogólne – zasadnicza szkoła zawodowa

Czas nauki – 3 lata - we wszystkich zawodach. Uczniowie nabywają umiejętności w danym zawodzie. W szkole uczniowie uczą się przedmiotów ogólnokształcących. Miejscem praktyki zawodowej ucznia są prywatne i uspołecznione zakłady pracy (szkoła może udzielić informacji, polegającej na wskazaniu pracodawców, którzy są zainteresowani szkoleniem uczniów). Podstawą prawną odbywania praktyki jest umowa między rodzicem (prawnym opiekunem) a pracodawcą. Będąc młodocianym pracownikiem Twój okres nauki w szkole zostanie wliczony do Twojego stażu pracy. Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Absolwenci otrzymują świadectwa czeladnicze, które są honorowane w całej Europie lub potwierdzenie uprawnień do wykonywania pracy w danym zawodzie w postaci suplementu do dyplomu, wydawanym w dwóch językach: polskim i angielskim, który honorowany jest w krajach Unii Europejskiej.

 

 

Kierunki kształcenia

Technikum 4 letnie

 • Technik usług fryzjerskich

Kierunek bardzo poszukiwany na rynku pracy, którego ukończenie daje szansę na zdobycie ciekawego i dobrze płatnego zawodu w zakładach fryzjerskich, salonach piękności, studiach metamorfozy, agencjach mody, reklamy i wizerunku lub we własnym salonie fryzjerskim. Uczeń w trakcie 4-letniej nauki po zdaniu egzaminów uzyskuje dwie kwalifikacje: wykonywania usług fryzjerskich (nowe techniki strzyżeń, koloryzacji, nowe sposoby pielęgnacji włosów, skóry głowy) i projektowania fryzur (stylizacja, upinanie, tresek i korzystania z peruk i tupetów, wykonywanie fryzury w oparciu o zasady antropometrii oraz kolorystykę włosów). Wszystkich tych umiejętności nauczysz się u nas, ponieważ będzie Cię uczył mistrz fryzjerski w profesjonalnie wyposażonej pracowni. Kończąc szkołę będziesz posiadał wiedzę nie tylko o technice, modzie, historii fryzur, ale także o stylizacji, wizażu, kosmetykach, zabiegach pielęgnacyjno – leczniczych włosów i skóry głowy. Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe uprawniającym do pracy w zawodzie na terenie całej Europy.

 • Technik handlowiec

Kierunek najbardziej poszukiwany na rynku pracy. Przygotowuje absolwenta do pracy w handlu (w tym sprzedaż telefoniczna, internetowa), przemyśle, usługach, firmach krajowych i zagranicznych, w instytucjach promocji i marketingu. W trakcie 4- letniej nauki uczeń poznaje techniki sprzedaży, podstawy marketingu, reklamy, zasady rachunkowości handlowej, zasady gospodarowania zasobami rzeczowymi, ludzkimi i finansowymi firmy, zasady uruchomienia firmy handlowej oraz współpracy z kontrahentami. Nabywa umiejętności obsługi kasy fiskalnej oraz posługiwania się językiem obcym w kontaktach z klientami. W trakcie nauki uzyskuje dwie kwalifikacje: prowadzenie sprzedaży i zarządzanie działalnością handlową. Szkoła zapewnia praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach i instytucjach spełniających kryteria placówek szkoleniowych. Kierunek ten daje podstawy do dalszej nauki na studiach kształcących w zakresie zarządzania i marketingu oraz handlu zagranicznym.

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa 3 letnia – system wielozawodowy

 • Sprzedawca

 

M.J. Na praktyce. O perspektywach zatrudnienia

 

Kształcenie odbywa się w zakresie przedmiotów ogólnych i zawodowych w szkole, natomiast zajęcia praktyczne realizowane są we współpracujących ze szkołą placówkach handlowych. Uczeń po ukończeniu szkoły potrafi wykonywać typowe zadania zawodowe związane z przyjmowaniem dostaw i przygotowaniem towarów do sprzedaży oraz wykonuje zadania z obsługi klienta połączone z realizacją transakcji kupna i sprzedaży. Zdobyte umiejętności umożliwiają podjęcie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie pracy w punktach sprzedaży detalicznej i hurtowej. Absolwenci po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymują potwierdzenie uprawnień do wykonywanej pracy w tym zawodzie, w postaci suplementu do dyplomu, który wydawany jest w dwóch językach: polskim i angielskim i honorowany jest w krajach Unii Europejskiej.

 • Mechanik pojazdów samochodowych

  

Ł.S. Na praktyce. O perspektywach zatrudnienia

 

Zawód nowoczesny, dający możliwość podjęcia ciekawej i dobrze płatnej pracy w firmach motoryzacyjnych, zakładach naprawy pojazdów samochodowych, stacjach obsługi i kontroli pojazdów samochodowych oraz w zakładach produkujących samochody lub części zamienne do samochodów.

Uczeń nabywa umiejętności w zakresie posługiwania się dokumentacją techniczną niezbędną do obsługi i naprawy pojazdów samochodowych, znajomość budowy i działania mechanizmów układów samochodu i wyposażenia elektrycznego. Poznaje przepisy ruchu drogowego i techniki kierowania pojazdami, a także użytkowania komputera oraz obowiązujące przepisy dotyczące prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Absolwenci po zdaniu egzaminów potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymują tytuł czeladnika. świadectwo czeladnika, które honorowane jest w całej Europie

 • Kucharz

  

P.L. - Dopiął swego - tu robi gołąbki, obecnie jest szefem kuchni w UK i rzeczywiście zarabia. Szef "Retro" mówi o tym, czy do zawodówek chodzą gorsi.

 

Uczeń w trakcie nauki nabywa umiejętności sporządzania i dekorowania potraw, dobierania surowców i półproduktów do przygotowania potraw, obsługiwania maszyn i urządzeń gastronomicznych, dokonywania oceny jakościowej i odżywczej produktów. Absolwent po ukończeniu szkoły może podjąć pracę w zakładach żywienia gastronomii otwartej: restauracje, bary, zajazdy, gospody oraz zakładach żywienia gastronomii zamkniętej: stołówki, internaty, domy dziecka, domy pomocy społecznej i inne, a także podjąć własną działalność gospodarczą. Absolwenci po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymują potwierdzenie uprawnień do wykonywanej pracy w tym zawodzie, w postaci suplementu do dyplomu, który wydawany jest w dwóch językach: polskim i angielskim i honorowany jest w krajach Unii Europejskiej.

 • Fryzjer

Zawód, który rozwija wyobraźnię, fantazję i zdolności manualne. W trakcie nauki zawodu uczniowie nabywają umiejętności specjalistycznych w tym zawodzie: układanie, strzyżenie, modelowanie i farbowanie włosów, czesanie fryzur klasycznych, wieczorowych, ślubnych oraz uwrażliwiają się na formy przestrzenne i kolor. Wykonując zawód fryzjera absolwent staje się osobą wszechstronną, ponieważ posiada wiedzę o technice, modzie, historii fryzur, stylizacji, wizażu i kosmetykach. Absolwenci po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymują tytuł czeladnika i nie mają trudności z zatrudnieniem ze względu na ogromne zapotrzebowanie rynku pracy na ten zawód. Świadectwo czeladnika honorowane jest w całej Europie.

 • Krawiec

Ucząc się tego zawodu stajesz się samodzielnym kreatorem ubiorów. W trakcie trzyletniej nauki nauczysz się szycia i projektowania oraz usług związanych z przeróbką i naprawą odzieży (np. za długie spodnie, suknia wieczorowa wymaga nowego suwaka). Zdobędziesz wiedzę o właściwościach używanych materiałów oraz technikach szycia. Będziesz umiał dobrać odpowiedni strój do sylwetki i urody. Po ukończeniu szkoły znajdziesz zatrudnienie w punktach usługowych, wzorcowniach modelowych, zakładach odzieżowych, domach odzieżowych czy salonach ślubnych lub będziesz mógł otworzyć własny zakład krawiecki, ponieważ będziesz umiał konstruować i szyć odzież damską, męską i dziecięcą z wszelkiego rodzaju materiałów. Absolwenci po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe otrzymują tytuł czeladnika i świadectwo czeladnika, które honorowane jest w całej Europie

 • Piekarz

Zawód, który wiąże się z rannym wstawaniem i kreatywnością. Zdolności, które przydają się w tym zawodzie to: zręczność manualna czyli sprawne ręce i palce do wyrobu chleba oraz galanterii piekarskiej: rogali, bagietek, bułek zwykłych, słodkich i drożdżówek, dobry zmysł węchu i smaku (wyrób pieczywa o wysokiej jakości), umiejętności rachunkowe (odpowiednia gramatura przy łączeniu składników), wyczucie form i proporcji, zmysł techniczny ze względu na nowoczesną technikę, maszyny i urządzenia. Absolwent po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe otrzymuje tytuł czeladnika i świadectwo czeladnika, które honorowane jest w całej Europie. Typowymi miejscami pracy dla tego zawodu są: piekarnie, własna działalność gospodarcza, zakłady rzemieślnicze i zmechanizowane, zakłady gastronomiczne.

 • Cukiernik

Tego zawodu nauczysz się tylko w szkole zawodowej. W trakcie trzyletniego kształcenia zawodowego nabędziesz umiejętności do produkcji wszelkiego rodzaju ciast, ciastek, tortów, deserów, cukierków, pieczywa cukierniczego, lodów i elementów dekoracyjnych, które poza walorami smakowymi będą posiadać również walory wizualne. Jest to zawód dla ludzi z pomysłami i wyobraźnią, ponieważ daje on możliwość modyfikacji przepisów, tworzenia własnych receptur, dodatków i dekoracji deserów. Absolwent po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe otrzymuje tytuł czeladnika i świadectwo czeladnika, które honorowane jest w całej Europie. Zatrudnienie znajdziesz we wszystkich zakładach przetwórstwa spożywczego produkujących wyroby cukiernicze i ciastkarskie na skalę przemysłową, ciastkarniach, cukierniach prywatnych, restauracjach, kawiarniach, hotelach, pensjonatach i domach wczasowych. Możesz założyć też własną działalność gospodarczą.

 • Blacharz samochodowy

Absolwent po ukończeniu szkoły będzie zajmował się wytwarzaniem lub reperowaniem części tworzących nadwozie i podwozie samochodu. Uczeń ucząc się tego zawodu będzie doskonale orientował się w dokumentacji i instrukcjach obsługi różnych marek samochodów, bez trudu będzie umiał ocenić stan blach w samochodzie (zniszczone, skorodowane, wymagające naprawy lub wymiany).

Nauka zawodu kończy się egzaminem czeladniczym. Po uzyskaniu świadectwa czeladnika, które jest honorowane w całej Europie. Absolwent po odbyciu odpowiedniej praktyki nabywa prawo do samodzielnego prowadzenia zakładu. Może także podjąć pracę w przedsiębiorstwach produkujących nadwozia i kabiny pojazdów samochodowych, w punktach serwisowych i autoryzowanych stacjach obsługi samochodów, wyspecjalizowanych zakładach rzemieślniczych.

 

  

Nasi u "Freda", tym razem cięższy kaliber. Technikum, czy Zawodówka?

 

 • Inne zawody: lakiernik, ślusarz, stolarz, tapicer, złotnik - jubiler, zegarmistrz, ogrodnik, murarz - tynkarz, kominiarz, wędliniarz, betoniarz – zbrojarz, fotograf, kuśnierz, drukarz, introligator, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektryk, kamieniarz

Czas nauki – 3 lata - we wszystkich zawodach. Uczniowie nabywają umiejętności w danym zawodzie. W szkole uczniowie uczą się przedmiotów ogólnokształcących. Przedmioty zawodowe realizowane są na miesięcznych kursach dla danego zawodu. Miejscem praktyki zawodowej ucznia są prywatne i uspołecznione zakłady pracy (szkoła może udzielić informacji, polegającej na wskazaniu pracodawców, którzy są zainteresowani szkoleniem uczniów). Podstawą prawną odbywania praktyki jest umowa między rodzicem (prawnym opiekunem) a pracodawcą. Będąc młodocianym pracownikiem Twój okres nauki w szkole zostanie wliczony do Twojego stażu pracy. Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Absolwenci otrzymują świadectwa czeladnicze, które są honorowane w całej Europie.

.

Oferta kształcenia dla dorosłych w systemie zaocznym

 • Liceum Ogólnokształcące kształcenie w systemie 3 letnim

Szkoły policealne

 • Technik administracji kształcenie w systemie 2 letnim

 • Technik prac biurowych kształcenie w systemie 2 letnim

 • Opiekun medyczny kształcenie w systemie 1 rocznym

Joomla templates by a4joomla