Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
autumn1.jpg

Mikołajkowa kwesta PCK

 

W dniu 06.12.2016r. po raz kolejny została zorganizowana kwesta mikołajkowa.Pomimo bardzo niesprzyjającej aury, nasza młodzież przebrana w stroje mikołajkowe, postanowiła kwestować na ulicach naszego miasta. Wolontariusze z klasy I D: Ania Dzwoniarek, Agnieszka Jura, Daria Pytka, z klasy I C: Natalia Czupryk, Natalia Walczyk, Marta Gąsiorek, z klasy II C: Natalia Kępka, Klaudia Mańkowska, Julita Szuba, Daria Stanisławska, Joanna Jabłońska, Edyta Adamczyk,zbierali pieniądze do puszek. Mieszkańcy Nowej Soli po raz kolejny okazali swoją hojność. Ku wielkiemu zaskoczeniu udało się zebrać aż462zł.

Najwięcej do puszki uzbierały Julita i Daria aż 163 zł.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na ferie zimowe dla dzieci ze świetlicy „ Perełki”- podopiecznych PCK w Nowej Soli.

Opiekun

Barbara Wachowska

„ MAGAZYN ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

 

 

W połowie listopada w naszej szkole po raz drugi ogłosiliśmy akcję zbiórki zabawek. Młodzież, nauczyciele, pracownicy szkoły przynosili pluszaki, gry, książki dla dzieci oraz wiele innych zabawek.

Nasz „Magazyn Świętego Mikołaja” zapełniał się z dnia na dzień. W tym roku część zebranych zabawek przekazaliśmy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli, pozostałe zabawki trafiły do magazynu „Szlachetnej Paczki”, skąd zostaną przekazane dzieciom z rodzin wielodzietnych.

Pomocnicy Św. Mikołaja po raz kolejny spisali się na medal. Zdążyli na czas dostarczyć upominki i tym samym sprawić radość nie jednemu dziecku

 

 

Organizator akcji:

 

Barbara Wachowska

60 lat HDK

SPRAWOZDANIE Z ORGANIZACJI POWIATOWYCH OBCHODÓW 60 LECIA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PCK

NA ZIEMI LUBUSKIEJ

 

W dniu 01.12. 2016 r. po raz czwarty nasza szkoła gościła w swoich progach Honorowych Dawców Krwi z powiatu nowosolskiego. Byliśmy współorganizatorem Uroczystości z okazji 60 - lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża na ziemi lubuskiej .

W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom działającym na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry przekazała na ręce opiekuna Szkolnego Koła PCK certyfikat, który otrzymała nasza szkoła za uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym promującym honorowe krwiodawstwo „ Twoja krew, moje życie”. ZSP nr 2 jako pierwsza i jedyna szkoła w województwie lubuskim wyraziła chęć uczestnictwa w w/w akcji.

Na ręce opiekuna SK PCK zostały również złożone podziękowania za całokształt działalności na rzecz PCK, za gościnność i przygotowanie uroczystości.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu uroczystości wolontariuszom- Małgorzacie Matejko, Łukaszowi Rychter z klasy III TFI , Natalii Kępka, Klaudii Mańkowskiej, Julicie Szuba, Darii Stanisławskiej, Agnieszce Eszer

z klasy II C, młodzieży z internatu, wokalistkom A. Matląg z klasy I ZS i A. Złotkowskiej z III klasy SP w Przyborowie oraz nauczycielom p. W. Jamroszczyk, D. Leksyckiej, B. Kiziok oraz J. Fijołkowi.

Nad całością uroczystości czuwał współorganizator i opiekun Szkolnego Koła PCK- B. Wachowska.

„ Falubazowy Mikołaj” wyruszył w trasę !

 

Już po raz siódmy nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Falubazowe Mikołajki”. W dniach od 20.11.2016r. do 03.12.2016r. na terenie naszej szkoły została zorganizowana zbiórka słodyczy. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „ Nitki” wraz z całą społecznością szkolną włączyli się do akcji organizowanej przez kibiców zielonogórskiego Falubazu, Zielonogórski Klub Żużlowy SSA i Fundację” Falubaz Pomaga”. Młodzież, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, zachęcani przez wolontariuszy przynosili słodycze. Do akcji włączyła się również młodzież z internatu. Z uzbieranych słodyczy organizatorzy przygotowali paczki mikołajkowe, które 14.12.2016r. zostały wręczone dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym nowosolskiego szpitala. Klaudia Mańkowska i Agnieszka Eszer wraz z opiekunem uczestniczyły w przekazaniu upominków.

 

Koordynator akcji:

Barbara Wachowska

Szkoła z Certyfikatem

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla